UniCal

Hayvanları Koruma ve Yaşatma Kulübü tarafından, "Winterfest" kapsamında yerleşkelerimizdeki minik dostlarımızın klinik ve mama ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 29 Şubat Perşembe günü Bakırköy yerleşkesi Ataköy binası arka bahçede bağış kermesi düzenlenecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İKÜ Kültür Noktası ile İBB Kültür A.Ş. iş birliğinde, 29 Şubat Perşembe günü 11.00-22.30 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binası arka bahçede "WinterFest" etkinliği düzenlenecek. Konserlerin, dans ve dj performanslarının yapılacağı etkinlikte, müzisyen Nova Norda da sahne alarak Kültür'lülere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Sanat ve Tasarım Fakültesi, yıllardır gerçekleştirilen "Sanataevet Festivali" düzenleyicilerini öğrencilerimiz ile buluşturacak. Türkiye'de sanat ve sanat yönetimi alanlarının güncel durumu üzerine konuşmaların yapılacağı sempozyum, 29 Şubat Perşembe günü saat 15.30'da Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Meslek Yüksekokulu, yazılım geliştirme alanına yeni başlayan veya kariyerinde ilerlemek isteyen bireylere destek olmak amacıyla "Bir Yazılımcının Yol Haritası" başlıklı söyleşi düzenleyecek. Yazılım Mühendisi Murat Yücedağ'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 4 Mart Pazartesi günü saat 09.00'da Bakırköy yerleşkesi İncirli binasındaki 1A-01 numaralı derslikte gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - İncirli Binası

Ekonomi Kulübü tarafından, öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla "Ticaret Zirvesi" etkinliği düzenlenecek. Synergia Founder Partner Dr. Ali Cihan Kurt ile Turkish Exporter Chief Operating Officer Onur Can Cengiz'in konuşmacı olacakları etkinlik, 4 Mart Pazartesi günü saat 14.30'da Küçükçekmece Yerleşkesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Küçükçekmece Yerleşkesi

Kadın ve Sosyal Araştırmalar Birimi (İKÜ-KAD) tarafından, günümüz şartlarında ülkemizde kadın olmanın hukuki ve toplumsal yansımalarını tartışmak amacıyla "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kapsamında "Günümüz Türkiye'sinde Kadın Olmak" başlıklı panel düzenlenecek. Türkiye Cumhuriyeti eski Devlet Bakanı Önay Alpago ile Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy'un konuşmacı olacakları etkinlik, 5 Mart Salı günü saat 13.30'da Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İKÜ Kariyer Kulübü tarafından, "Kariyer Onursal Ödül Töreni" düzenlenecek. Her yıl farklı bir sosyal sorumluluk projesi ya da sivil toplum kuruluşuna yardımda bulunulmasını amaçlayan tören, bu yıl Belki de Sensin Derneği'ne adanacak. Bir öğrenci kulübü tarafından düzenlenen en büyük gelir getirici yardım aktivitesi ve bu modelde tek ödül gecesi olan "5. Kariyer Onursal Ödül Töreni"ne, 5 Mart Salı günü 19.00-23.00 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İktisat Bölümü tarafından, büyük veri ve yapay zekanın yatırım yönetimindeki etkisinin incelenmesi amacıyla "Yatırım Yönetiminde Büyük Veri ve Yapay Zeka Etkisi" başlıklı etkinlik düzenlenecek. Magnus Kurucu Ortağı Dr. Esra Ulaşan'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 6 Mart Çarşamba günü saat 11.00'de Küçükçekmece Yerleşkesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Küçükçekmece Yerleşkesi

Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM) ile Cumhuriyet Gazetesi iş birliğinde; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında, 36 fotoğraf sanatçısı Ceyhun Atuf Kansu şiirleri eşliğinde “Kadın” fotoğrafları sergisinde bir araya geliyor. Kadınların evrensel ve esin verici mücadelesine bir saygı duruşu niteliğindeki sergi, İKÜSAG Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak. 6 Mart Çarşamba günü saat 15.00’te açılacak sergi, 17 Nisan tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Kültür Noktası, katılımcıların kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla "İş Hayatında 101" başlıklı eğitim düzenleyecek. Eğitmen Sevim Aktulga tarafından "İşe Başlamadan Önce" başlığıyla verilecek eğitim, 6 Mart Çarşamba günü 16.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binası 1. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM), birbirinden güzel etkinlikleri Kültür’lülerle ve sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Jülide Kural tarafından yazılan, yönetilen ve sahneye konan “Ben Rosa Luxemburg” tiyatro oyunu, “Dünya Kadınlar Günü” haftasında 6 Mart 2024 Çarşamba günü saat 19.00’da Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde seyirci ile buluşacak.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü tarafından, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kapsamında toplumsal cinsiyet rollerini konuşmak amacıyla "Toplumsal Cinsiyet Atölyesi" düzenlenecek. Eğitim Uzmanı Ali Mert Karaköy'ün konuşmacı olacağı etkinlik, 7 Mart Perşembe günü 11.00-13.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Uluslararası İlişkiler Bölümü, mezunlarımızın öğrencilerimize tecrübelerini aktarmalarını sağlamak amacıyla "Mezunlar Paneli"ni düzenleyecek. Mezunlarımızdan Sena Kekeç, Seval Kaya Lale ve Hazal Mengi'nin konuşmacı olacakları etkinlik, 7 Mart Perşembe günü saat 13.00'te Küçükçekmece Yerleşkesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Küçükçekmece Yerleşkesi

Psikoloji Kulübü ile Türk Psikologlar Derneği iş birliğinde, gelişimsel risk faktörlerinde cinsiyetin etkisinin adli psikoloji çerçevesinde inceleneceği "Gelişimsel Risk Faktörlerinde Cinsiyetin Etkisi" başlıklı konferans düzenlenecek. Psikoloji Bölümü akademisyenlerimizden Doç. Dr. Ayhan Erbay'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 7 Mart Perşembe günü 13.00-15.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İKÜ Müzik Kulübü tarafından, 7 Mart Perşembe günü saat 19.00'da Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde "Türk Sanat Müziği Korosu Konseri" gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Üniversitemiz tarafından, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kapsamında "Etik ve İnsan Hakları Bilgisinin Yaşamımızdaki Yeri" başlıklı etkinlik düzenlenecek. Türkiye Felsefe Kurumu Başkanı & Akademisyen Prof. Dr. Ionna Kuçuradi'nin konuşmacı olacağı etkinlik, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Burcu Yavuz Tiftikçigil moderatörlüğünde 8 Mart Cuma günü saat 11.00'de Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Tasarım Fabrikası'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Yabancı Diller Bölümü, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kapsamında iş yaşamında kadınların karşılaştıkları sorunlardan biri olan "Cam Tavan" etkisine ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla "Kadın Çalışanlar ve Cam Tavanlar" başlıklı söyleşi düzenleyecek. Kariyer Koçu, Eğitmen & Yazar Zuhal Yiğit'in konuşmacı olacağı etkinlik, 8 Mart Cuma günü saat 12.30'da Bahçelievler yerleşkesi C Blok B1 konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Bahçelievler Yerleşkesi

Üniversitemiz ile Cumhuriyet Gazetesi iş birliğinde, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kapsamında "İmparatorluktan Cumhuriyete Türkiyede Kadın Hakları" başlıklı konferans düzenlenecek. Gazeteci & Yazar Mine Kırıkkanat'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 8 Mart Cuma günü saat 14.30'da Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Ders Ekleme-Bırakma Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Kültür Noktası, katılımcıların kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla "İş Hayatında 101" başlıklı eğitim düzenleyecek. Eğitmen Sevim Aktulga tarafından "İş Hayatına Merhaba - Deneme Süresi" başlığıyla verilecek eğitim, 13 Mart Çarşamba günü 16.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binası 1. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Matematik-Bilgisayar Kulübü ile Türkiye Matematik Kulübü iş birliğinde, 14 Mart Perşembe günü 08.00-17.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde "14 Mart Matematik Günü" etkinliği gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Ders Ekleme-Bırakma Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Ders Ekleme-Bırakma Danışman Onayı Son Gün

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Kültür Noktası, katılımcıların kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla "İş Hayatında 101" başlıklı eğitim düzenleyecek. Eğitmen Sevim Aktulga tarafından "Bir Kurumun Çalışanı Olmak" başlığıyla verilecek eğitim, 20 Mart Çarşamba günü 16.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binası 1. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Temel Fen ve Sosyal Bilimler alanında araştırma-inceleme bakımından önemli olan çalışmaların paylaşılması amacıyla “Kahve Bahane Buluşmaları”nı düzenlemeye devam ediyor. Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Nurşah Mutlu Varlıoğlu'nun konuşmacı olacağı "Bulmacalar ile Euler Grafları" başlıklı seminer, 27 Mart 2024 Çarşamba günü saat 15.00'te Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Kültür Noktası, katılımcıların kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla "İş Hayatında 101" başlıklı eğitim düzenleyecek. Eğitmen Sevim Aktulga tarafından "İş Hayatında Birinci Yılın Sonu" başlığıyla verilecek eğitim, 27 Mart Çarşamba günü 16.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binası 1. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Bahar YY Sınav Prog. Unitime giriş Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Bahar YY Sınav Prog. Unitime giriş Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bayram Arifesi (Öğlen 12:00’ den itibaren)

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Ramazan Bayramı Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Ramazan Bayramı Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Bahar YY Sınav Prog. ORİON giriş Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Dersten Çekilme Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Temel Fen ve Sosyal Bilimler alanında araştırma-inceleme bakımından önemli olan çalışmaların paylaşılması amacıyla “Kahve Bahane Buluşmaları”nı düzenlemeye devam ediyor. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Özge Rencüzoğulları'nın konuşmacı olacağı "Kök Hücreler ve Kanser ile İlişkisi" başlıklı seminer, 24 Nisan 2024 Çarşamba günü saat 15.00'te Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

23-24 Bahar YY Sınav Prog. ORİON giriş Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Dersten Çekilme Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Dersten Çekilme Danışman Onayı Son Gün

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Emek ve Dayanışma Günü

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

24-25 Eğitim-Öğretim Yılı Yabancı Uyruklu Öğrenci (YÖS) Kayıtları

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Kayıt Dondurma İstekleri Son Gün

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Derslerin Bitişi

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Yarıyıl Sonu Sınavları Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası